röviden
TÓTH ANDRÁS vagyok, 1958-ben születtem Keszthelyen.
2016 óta Szentendrén élünk
A fotózás nálunk családi hagyomány, igaz Édesapám főleg mezőgazdasági tárgyú témákat örökített meg. Eróziós területeket, kísérleti növényültetvényeket, tőzeges területeket, szőlészeteket. Ebből több ezer dia, negatív maradt utána.
Mindig a fényképezőgépével ment el otthonról, kezdetben egy Olympus OM 10-el készítette a képeit, amit egy Yashica Electro 35-re cserélt, így én lettem az Olympus új tulajdonosa. Tehetjük ezt 70es évekre, szóval már nagyon-nagyon régen.
Sokáig ezt a gépet használtam fix 50-es objektívvel, ami később kiegészült egy Sigma zoom optikával.
Hosszú szünet után, pár éve újra beszippantott a képalkotás, egy örökölt, most már az operatőr fiamtól, egy Canon 550D.
A közelmúltban vásároltam egy Fujifilm XT-30 gépet, ami mára elválaszthatatlan baráttá nőtte ki magát.
Főleg az esemény fotózás érdekel, a megismételhetetlen, újra gondolható pillanatok megörökítése valamint az utcai fotózás, az elkapott élethelyzetek rögzítése.
Számos koncerten hivatalos fotósként dolgoztam (Papp Gyuszi 70 /Charlie, Dolhai Attila, Vastag Tamás, Török Ádám, Nyerges Attila és az Ismerős Arcok, Varga Miklós), de készítettem képeket szinházi és néptánc előadásokról (Magyar Nemzeti Táncegyüttes).
Az emberábrázolás is a kedvenc témái közé tartozik, ismert (Szőke András, Badár Sándor, Hobo, Dés László, Laczkfi János, Grecsó Krisztián) és kevésbé ismert emberek megörökítése.
néptánc
2021-ben megalakítottam a Szentendrei TDM-mel közösen a „Szentendre” fotóklubot. Szlogenünknek a „Szentendre fotósok városa, is” szöveget találtam ki, hiszen a fotózás is legalább olyan alkotóművészet, mint a festés, a szobrászat.
Szeretettel ajánlom a kiválogatott képeimet, és várom a kritikákat, megjegyzéseket, megosztható érzelmeket.